Pörög a mémgyár, csúcsra járatja Hosszú Katinka – itt egy újabb adag remek kép
A harmadik riói aranyát is megszerző Hosszú Katinka egyértelműen az digitális népművészek kedvence, de azért más is megihlette a mémek készítőit, terjesztőit.
A harmadik riói aranyát is megszerző Hosszú Katinka egyértelműen az digitális népművészek kedvence, de azért más is megihlette a mémek készítőit, terjesztőit.
Magyar szempontból kiválóan indult a riói olimpia, hiszen Hosszú Katinka öt nap alatt három aranyérmet is bezsebelt, de Szász Emese és Imre Géza jóvoltából két nagy vívómenetelést is végigizgulhattunk. Látványos, a retinába égő képek persze nem csak a magyar érdekeltségű eseményeken születtek, ezt bizonyítja válogatásunk az első öt nap legjobb fotóiból.
Az immáron háromszoros olimpiai bajnok úszó önkritikusan értékelt az újabb győzelem utáni sajtótájékoztatón.
Szerdán délután négy magyar vívó, köztük Mohamed Aida és Szilágyi Áron is pástra lép, illetve a görögök ellen mérkőzik a férfi vízilabda-válogatott. Az úszóknál többek között Verrasztó Dávidnak és a női 4x200-as gyorsváltónak lehet szorítani az előfutamokban.
Az újdonsült magyar úszófenomén Kenderesi Tamás és a nagy küzdő Cseh László is bejutott a 200 méteres pillangó döntőjébe, ahol a 19-szeres olimpiai bajnok Michael Phelpsszel küzdhettek meg az aranyéremért. A szerda hajnalban rendezett fináléban végül nem lehetett legyőzni az amerikait, de így is volt okunk örülni, mert Kenderesi hatalmas hajrával harmadik lett.
A rióban ezüstérmet szerző Imre Géza felesége, Kökény Beatrix, az FTC korábbi világklasszis kézilabdázója pontosan tudja, hogy milyen egy már megnyert olimpiai döntőt elveszíteni.
A 41 éves Imre Géza hatalmas menetelés után jutott a férfi párbajtőr döntőjébe, miután legyőzte a 2013-as észt világbajnokot és az aktuális világranglista első francia Gauthier Grumier-t. A döntőben a koreai Park-kal vívott az aranyért, de drámai csatában végül 15-14-re kikapott a magyar. Imre már a 1996-os atlantai olimpián is ott volt, ahol egyéniben bronzérmet szerzett, a mostani ezüst azt jelenti, hogy a magyar vívó élete legjobb olimpiai eredményét érte el.
Széles Sándor edző "nem tudja vállalni a felelősséget", amiért Gyurta Dániel címvédőként már az előfutamban kiesett 200 méteres mellúszásban a Rio de Janeiró-i olimpián.
A magyar párbajtőröző Atlantában bronzérmet szerzett, húsz év elteltével most újra elődöntőt vívhat.
Vezet az Egyesült Államok, ugyanannyi aranya van, mint Kínának.
És irigylésre méltónak nevezi a tudósítói teljesítményét. Mindazonáltal a "bonyolultabb szabályrendszerű sportágak" közvetítéséhez újabb szakkommentátorok érkeznek. Ha pedig egy tudósító egyáltalán nem ért a sportághoz, amikről beszél, nos, ez a köztévénél az "aki nem dolgozik, nem is hibázik" kategória. Rákérdeztünk az olimpiai közvetítések hibáira a köztévénél, az pedig válaszolt.
Élete második felnőtt világversenyén egy nap alatt kétszer győzte le a sportág legendáját, hajnalban már döntőt úszik Rióban. Pedig volt már olyan, hogy egy edzője lemondott róla, aztán jött egy súlyos betegség is. Ki az a Kenderesi Tamás, akit egykor egy egész falu sajnált? És milyennek látja őt ma az édesanyja?